Novinky

VÝZNAM RAZÍTKA SPOLEČNOSTI VE VIETNAMU

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Pro podnikání ve Vietnamu, mimo starosti o přípravu kapitálu, je třeba se zaměřit také na podnikatelský záměr, marketingových projektů, a také, porozumění a dodržování předpisů vietnamských zákonů. Jedna z relevantních otázek při podnikání ve Vietnamu je tedy na razítko společnosti. Takže, co je to razítko společnosti a jak je jeho pozice v podnikání ve Vietnamu, laskavě viz níže uvedené informace pro váš odkaz.

  1. Co je to razítko společnosti?

Firemní razítko je kulatým nástroj tisknoucí název firmy a firemního registračního čísla („Požadované informace“). Obvykle se používá pro dokumenty podniku, zejména smluv a / nebo úředních dopisů při výměně informací mezi podniky, které vyžadují razítko společnosti.

Podle dřívějších předpisů o razítku společnosti, s výjimkou zvláštních případů, mohl mít podnik pouze jedno razítko registrované u místní policie a obnovované každých pět let. V současné době, s vyhlášením zákona o podnikání 2014 ve Vietnamu, mohou podniky svobodně rozhodnout o formě, počtu a obsahu jejich razítek za předpokladu, že razítka mají požadované informace.

  1. Jaká je role razítka společnosti v oblasti podnikání ve Vietnamu?

Co se týče role firemních razítek ve Vietnamu, není jasně stanoveno, jakou úlohu má podle vietnamských podnikových zákonů. Ve skutečnosti se razítko obvykle používá jako signál „podpisu společnosti“ pro uvedení souhlasu podniků nebo potvrzení v úředních dokumentů.

Dokument vydaný společností musí být opatřen razítkem společnosti v případě, že (i) to vyžaduje zákon; nebo (ii) jsou odsouhlaseny stranami dokumentu, upravuje zákon o podnikání 2014.

Ve skutečnosti, razítko společnosti je obvykle považováno za znamení souhlasu společnosti, když přijde do smlouvy s partnery, i když transakce nevyžaduje razítko společnosti, jak je stanoveno ve vietnamských obchodních zákonech. Tento aspekt ukazuje hlavní úlohu razítka společnosti. Obecně platí, že razítko společnosti je obvykle použito oprávněnou osobou, která je uvedena ve smlouvě nebo jiném dokumentu podniku.

Vzhledem k úloze podnikového razítka, v případě, že jsou transakce podniku prováděny bez razítka společnosti, za předpokladu, že jsou splněny další požadavky, existuje mnoho rizik souvisejících s platností transakcí. Na základě toho mohou být transakce neplatné bez firemního razítka. Ve skutečnosti existuje mnoho případů, kdy transakce mezi podniky jsou považovány za neplatné z důvodu nedostatku firemní razítka.

Jak bylo uvedeno výše, vzhledem k nejasnostem ustanovení podle vietnamských podnikových zákonů je možné riziko, když se jedná o obchodní razítko, při provádění obchodních smluv mezi stranami, ve kterých je jednou ze stran společnost. Pro zajištění platnosti transakcí a zabránění jakémukoli riziku by proto měla být na úředních dokladech připojeno razítko firmy. Jiným slovem doporučujeme podporu odborné advokátní kanceláře nebo advokáta pro příslušné záležitosti.

Doufám, že je tento odkaz pro vás užitečný. Pokud máte nějaké otázky, dejte nám prosímThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Děkuji.

VÝZNAM RAZÍTKA SPOLEČNOSTI VE VIETNAMU

VÝZNAM RAZÍTKA SPOLEČNOSTI VE VIETNAMU